#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Cztery wskazówki dotyczące przygotowania do operacji redukcji piersi u mężczyzn

Ginekomastia, czyli rozszerzona męska tkanka piersiowa, jest powszechnym warunkiem - szacuje się, że aż 70 procent wszystkich mężczyzn doświadczy rozszerzonej tkanki piersiowej w pewnym momencie swojego życia. Dla wielu z tych mężczyzn jest to tymczasowy warunek związany z dojrzewaniem lub złej diety i ćwiczeń fizycznych. Dla innych jest to stan chroniczny, który może być rozwiązany tylko poprzez ginekomastia chirurgii.

Co to jest operacja ginekomastii (ginekomastia surgery)?

Znany również jako zmniejszenie piersi mężczyzn, ginekomastia chirurgii usuwa nadmiar tłuszczu w klatce piersiowej, jak również problematyczne tkanki gruczołowej. Może również zmniejszyć rozmiar areol i sutków. Celem operacji jest sprawienie, aby klatka piersiowa była bardziej płaska, jędrna i bardziej tradycyjnie męska.

Mężczyźni mogą rozwijać ginekomastię z różnych powodów, w tym z powodu stosowania niektórych leków, nieprawidłowości hormonalnych i złych nawyków. Mężczyźni w każdym wieku mogą rozwijać stan, a operacja może być bezpiecznie wykonywane zarówno na nastolatków, jak i dorosłych mężczyzn.

Dlaczego mężczyźni powinni rozważyć zmniejszenie piersi u mężczyzn?

Nie ma medycznej potrzeby redukcji męskich piersi. Jednak większość mężczyzn z ginekomastią jest zaniepokojona wyglądem ich klatki piersiowej w różnym stopniu. Kiedy pacjent czuje, że wygląd ich klatki piersiowej jest bardziej problematyczne niż gojenie się z operacji, uzyskanie męskiej piersi redukcji jest prawdopodobnie dobrym wyborem.

Jednak ważne jest, aby mężczyźni nie skakali automatycznie do operacji. Nonsurgical metody mogą mieć równy sukces w zależności od źródła problemu. Dieta, ćwiczenia, wyeliminowanie niektórych leków i zaprzestanie palenia mogą pomóc zmniejszyć nadmierną ilość tkanki męskiej piersi u niektórych osób. Kiedy te metody nie działają, nadszedł czas, aby rozważyć operację.

Jak przygotować się do operacji redukcji męskich piersi

Jeśli chirurgia jest właściwym podejściem dla Ciebie, następnym krokiem jest nauka jak przygotować się do redukcji męskich piersi. Podczas gdy chirurg plastyczny powinien być Twój przewodnik, istnieje kilka wskazówek, które są dość uniwersalne dla każdego człowieka, który planuje uzyskać zmniejszenie piersi.

Określić, co chcesz z procedury

Podczas gdy redukcja tkanki piersiowej będzie celem, być może będziesz chciała zająć się innymi problemami podczas operacji. Wspólne związane z tym problemy obejmują usunięcie nadmiaru skóry, repozycjonowanie brodawek sutkowych i zmniejszenie rozmiaru areoli i sutków. Jeśli masz inne obawy związane z estetyką, możesz również dodać inne procedury, które należy wykonać w tym samym czasie.

Dodatkowo, istnieje więcej niż jeden sposób redukcji tkanki piersiowej. Liposukcja, usuwanie gruczołów, usuwanie skóry i tkanek to metody, które mogą być stosowane przy redukcji męskich piersi.

Wybierz odpowiedniego chirurga plastycznego dla swojego gabinetu

Najważniejszym krokiem w przygotowaniu się do operacji ginekomastii jest wybór chirurga plastycznego z certyfikatem płyty. Jako męski piersi redukcji chirurgów w popularności, więcej chirurgów oferuje go. Ale nie każdy dostawca jest certyfikowany przez ABPS, a inni mogą nie mieć wystarczającego doświadczenia w wykonywaniu procedury.

Aby zawęzić swoje wybory, szukać chirurga, który:

 • Czy płyta jest certyfikowana przez American Board of Plastic Surgery
 • Posiada dogłębną wiedzę na temat podstawowych przyczyn ginekomastii
 • Oferty przed i po zdjęciach poprzednich pacjentów z redukcją piersi u mężczyzn
 • Wykonał wiele operacji redukcji piersi mężczyzn przy użyciu technik, które są potrzebne do własnego zabiegu.

Należy pamiętać, że redukcja piersi u kobiet jest o wiele bardziej powszechna, ale wcale nie jest to ta sama procedura. Skoncentruj się na chirurgów plastycznych, którzy rozumieją w szczególności, jak zmniejszyć tkankę piersi u mężczyzn i przekształcić klatkę piersiową, aby była bardziej męska.

Dokonaj zmian w swoim stylu życia

Twoja ginekomastia może nie być związana z żadnym z twoich wyborów stylu życia. Jeśli jednak po operacji nie podejmiesz właściwych wyborów dotyczących stylu życia, stan ten może powrócić. Powinieneś zacząć wprowadzać zmiany w ramach przygotowań do operacji, ponieważ pozycjonuje Cię, aby być jak najzdrowszym w drodze do zabiegu, a jednocześnie zapewnia utrzymanie wyników po operacji.

Niektóre zmiany w stylu życia należy uwzględnić:

 • Jedzenie większej ilości owoców i warzyw
 • Zmniejszenie spożycia cukru
 • Obniżenie spożycia alkoholu
 • Regularne ćwiczenia, zwłaszcza sercowo-naczyniowe
 • Unikanie przyjmowania suplementów hormonalnych lub sterydów
 • Niepalenie tytoniu lub produktów z marihuany

Przygotować się do okresu naprawczego

Najtrudniejsza część operacji przychodzi później, gdy trzeba odpocząć, wyleczyć się i wyzdrowieć. Należy się przygotować do wyjścia z pracy i spędzenia czasu na odpoczynku. Prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy przez kilka dni po operacji, więc poproś przyjaciół i rodzinę, aby pomogli ci w sprawach związanych z domem, takich jak gotowanie i sprzątanie.

Niektóre zadania, z którymi prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy, to między innymi:

 • Powrót ze szpitala do domu
 • Przemieszczając się po domu w ciągu pierwszych 48 godzin jesteś w domu
 • Zakupy spożywcze
 • Pralnia
 • Mycie naczyń

Przy odpowiednim przygotowaniu, operacja ginekomastii powinna przebiegać płynnie. Porozmawiaj z certyfikowanym chirurgiem plastykiem, aby rozpocząć proces.

#