#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Depilacja laserowa - zabieg

depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, do którego trzeba spełniać odpowiednie kryteria i dostosować się do reguł opracowanych przez specjalistów. Przed zabiegiem najlepiej skonsultować się z lekarzem, który omówi z nami szczegóły i dokładnie wyjaśni co powinniśmy zrobić przed przystąpieniem do zabiegu. Czy każdy może poddać się depilacji laserowej?

Nie każdy może skorzystać z dobrodziejstw depilacji laserowej, jest to uzależnione od indywidualnych cech jakie posiadamy i które musi ocenić lekarz podczas wstępnej kwalifikacji. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do tego zabiegu jest świeża opalenizna, ponieważ wykonanie takiego zabiegu na opalonej skórze wiąże się z ryzykiem silnego podrażnienia oraz mniejszą skutecznością zabiegu. Musimy odczekać co najmniej miesiąc, aby podrażniona słońcem skóra odpoczęła i dopiero po kilku tygodniach od ostatniego opalania będzie gotowa do zabiegu. Podczas konsultacji lekarz z pewnością zapyta nas czy nie przyjmujemy lekarstw światło - uczulających, które mogą spowodować alergie i podrażnienia skóry podczas zabiegu laserowego lub wystawienia skóry na słońce. Jeśli przyjmujemy na przykład antybiotyki takie jak Teracyklina czy Doxycyklina, które stosuje się w leczeniu przewlekłego trądziku, lub leki przeciwdepresyjne, musimy powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ pominięcie tak ważnej informacji może się dla nas nieprzyjemnie skończyć w czasie zabiegu.

W trakcie ciąży żadna kobieta nie może się poddać takiemu zabiegowi, ze względu na niebezpieczeństwa jakie wynikają z tego dla nienarodzonego dziecka. Jest jeszcze kilka przypadków które dyskwalifikują z możliwości wykonania takiego zabiegu, jest to m.in. przebyta choroba nowotworowa, infekcje wirusowe czy grzybicze w miejscach wykonania zabiegu, skłonność do nieprawidłowego gojenia się skóry, a także nieuregulowana cukrzyca oraz ciśnienie, ponieważ w takich przypadkach leczenie się skóry po zabiegu może być zakłócone i przebiegać nieprawidłowo.

Jeśli zabiegowi chce się poddać osoba chora na padaczkę, należy uprzedzić o chorobie lekarza, ponieważ w takim przypadku trzeba być bardzo ostrożnym podczas wykonywania zabiegu i mogą wystąpić komplikacje po zabiegowe. Przed planowanym zabiegiem nie można stosować doustnie beta-karotenu czy bronzerów. Pamiętajmy, że mając włosy blond, rude czy siwe w miejscu planowanego zabiegu, nie będziemy mieć żadnej skuteczności w zabiegu, więc lepiej zrezygnować i pozostać przy innych, bardziej tradycyjnych metodach depilacji.

Czy depilacja laserowa jest polecana osobom z tendencją do wrastania włosków?

Jest to prawdą i taki rodzaj depilacji jest szczególnie polecany dla osób mających problemy z wrastającymi włoskami i tworzeniem się stanów zapalnych na skórze po standardowych metodach depilacji. Osoby które mają tego typu problemy, dzięki depilacji laserowej pozbywają się niechcianych włosów, nie mają podskórnych grudek i krostek jakie się zazwyczaj tworzą po depilacji, a które w konsekwencji lubią pozostawiać przebarwienia, lub nawet blizny na skórze. Depilacja laserowa w takich przypadkach poprawia stan skóry, poprzez likwidację wrastających włosków, oraz leczy niektóre problemy skórne. Taki zabieg pozwala usunąć włoski z wybranych miejsc na ciele na bardzo długi czas, nawet na kilka lat, i dzięki temu możemy cieszyć się piękną, gładką skórą, co sprzyja dobremu samopoczuciu i komfortowi na co dzień.

Czy wiosną można poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Wiele osób myśli, że wiosna nie jest dobrą porą na depilację laserową, ponieważ zbliża się lato. Nic bardziej mylnego. Depilacja laserowa powoduje, że włoski które odrastają po zabiegu, niemal wszystkie wypadają i dzięki temu można cieszyć się gładką skórą przez okres od 4 do 8 tygodni, do ponownego cyklu odrastania włosów. Jeśli dobrze wycyrklujemy czas, to na okres urlopowy pozbędziemy się problemu ze zbędnym owłosieniem. Jednak ponowny zabieg można przeprowadzić dopiero, gdy pozbędziemy się wakacyjnej opalenizny, ale nie ma to wpływu na efekty kolejnego zabiegu.

Czy z brązowych pieprzyków na skórze można usuwać włoski metodą laserową?

Absolutnie nie, ponieważ takie znamiona barwnikowe nie mogą w żaden sposób być podrażnione, ani światłem laserowym, ani wyrywaniem włoska w tym miejscu. Możemy takie włoski jedynie przycinać lub ostatecznie, jeśli bardzo nam przeszkadza takie znamię, wyciąć chirurgicznie włosek wraz z całym pieprzykiem.

Czy jasna karnacja jest podatna na oparzenia laserowe?

Osoby o jasnej karnacji mają mało melaniny, czyli barwnika, który nadaje koloryt skórze, jednak wiązka promienia lasera działa tylko na ciemniejszą cebulkę włosową, nie podrażniając w żaden sposób skóry. Wobec tego taki zabieg może być z powodzeniem stosowany przez osoby o jasnej karnacji, bez żadnych obaw związanych z oparzeniami. Należy tylko pamiętać o przeciwwskazaniach ogólnych, które dyskwalifikują z zabiegu każdą osobę, bez względu na to czy ma jasną czy ciemną karnację. Depilacja laserowa nie boli. Wszystko zależy od wrażliwości na ból danej osoby. Impulsy wysyłane przez laser są wyczuwalne przez pacjentów, choć wszystkie posiadają odpowiednią technologię która powoduje zmniejszenie nieprzyjemnego odczucia, i jest to zazwyczaj zimna końcówka lasera, specjalny gaz lub zimny żel. Jednak mimo wszystko zabieg może być traktowany jako bolesny, ponieważ im grubsze i gęstsze włosy, tym impuls będzie mocniejszy. Można nałożyć wcześniej krem znieczulający, szczególnie w okolicy bikini, miejsca bardzo wrażliwego, co minimalizuje nieprzyjemne wrażenie, ale nie da się go całkowicie wyeliminować.

Czy do zabiegu depilacji należy się odpowiednio przygotować?

Jak najbardziej, nie można wykonać takiego zabiegu z marszu, przychodząc do gabinetu prosto z ulicy, bez żadnej wcześniejszej konsultacji. Lekarz, po wypełnieniu przez nas odpowiedniej ankiety, poinformuje co należy zrobić i czego unikać przed zabiegiem. Z pewnością przynajmniej miesiąc przed nie należy usuwać włosków depilatorem, woskiem czy pęsetą z okolicy, gdzie będzie przeprowadzany zabieg. Włosy nie mają być długie, wręcz można przyjść z gładko ogoloną skórą, ponieważ laser oddziaływuje na cebulkę włosa, a nie na jego zewnętrzną część.

zabieg depilacji laserowej

Jaka jest skuteczność depilacji?

Ogólnie skuteczność depilacji laserowej ocenia się na 80 -90%, ale wszystko zależy od indywidualnych cech danej osoby, którą powinien ocenić lekarz podczas wstępnej konsultacji. Im ciemniejsze włosy, tym większa skuteczność, więc nie można uogólniać efektów, bo każdy z nas jest inny.

Czy depilację laserową mogą wykonywać nastolatki?

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie wieku, jednak u bardzo młodych osób taki zabieg nie będzie miał przyszłości ponieważ wraz z wiekiem zmienia się także owłosienie, więc nie można przewidzieć efektów w 100%.

Czy laser podczas depilacji może uszkodzić węzły chłonne lub gruczoły piersiowe?

Nie, ponieważ wiązka lasera działa bardzo płytko na skórę i wykorzystywana jest tylko przez ciemny barwnik włosów.

Depilacja laserowa eliminuje problem zbędnego owłosienia na zawsze?

Tak jest w bardzo wielu przypadkach, szacuje się skuteczność depilacji laserowej na blisko 90%. Jednak laserem usuwamy włosy które są obecnie na skórze, z czasem u kobiet na twarzy mogą pojawić się nowe włosy, co związane jest z gospodarką hormonalną organizmu oraz od czynników genetycznych. Depilacja może być także mniej skuteczna jeśli pacjent miał włosy jasne, bez dużej ilości barwnika, przez co laser nie był tak bardzo skuteczny i włos po jakimś czasie może odrastać. Depilacja usuwa także włosy siwe, blond i rude. Niestety nie jest to prawda, ponieważ do tej pory nie ma lasera który skutecznie wpływałby na usuwanie takiego owłosienia.

klinikamurano.com

Było kilka prób stworzenia takiego urządzenia, jednak ich skuteczność była bardzo słaba, więc zaniechano takich zabiegów. Laser jest najskuteczniejszy przy działaniu tylko na ciemniejsze włosy. Depilacji nie można wykonywać na opalonej skórze. Jest to prawdą, ponieważ nie wolno wykonać zabiegu na skórze ze świeżą opalenizną, trzeba odczekać kilka tygodni po ostatnim pławieniu się promieniach słonecznych.

Czy depilacja laserowa to najmniej bolesny i najskuteczniejszy zabieg depilacji?

Jeśli wybraliśmy odpowiedni gabinet, gdzie profesjonalista posiada dobrej jakości sprzęt i wcześniej prawidłowo skonsultuje cały proces depilacji z pacjentem, możemy liczyć, że skuteczność zabiegu będzie bardzo wysoka. Natomiast odczucie bólu to sprawa bardziej indywidualna każdej osoby i zależy od naszej odporności na ból.

Jaką ilość zabiegów należy wykonać aby pozbyć się owłosienia?

Zazwyczaj wystarczy od 3 do 6 zabiegów, w odstępach co 2 do 3 miesięcy, jednak zależy to w dużej mierze od indywidualnych cech pacjenta. Cały proces funkcjonuje w taki sposób, że po zabiegu na początku włoski rosną jak zawsze, jednak po okresie 2- 3 tygodni zaczynają wypadać. W ten sposób pozbywamy się niemal całkowicie włosków na czas półtora do trzech miesięcy, w zależności od naszych predyspozycji. Po tym czasie pojawiają się już całkiem nowe włoski i należy zabieg powtórzyć, aby utrzymać pożądany efekt. Po każdym zabiegu odrasta coraz mniej włosów, po kilku zabiegach możemy cieszyć się gładką skóra przez kilka lat.

Czy lasery podrażniają skórę?

Lasery wysokoenergetyczne, które są najbardziej skuteczne, mogą podrażnić skórę. Często w użyciu są też lasery niskoenergetyczne, jednak ich skuteczność jest słabo oceniana, choć faktycznie zabieg przeprowadzany przy ich pomocy jest mniej bolesny. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu laserem, zaczerwienienie skóry ustępuje po 2 godzinach, u osób z dużą wrażliwością skóry może utrzymać się nawet do dwóch dni.

Czy depilację laserową powinien konsultować i nadzorować lekarz?

Tak, depilacja laserowa powinna być przeprowadzona pod kuratelą i z wcześniejszą konsultacją u lekarza dermatologa.

Czy istnieją lasery bardziej zaawansowane technologicznie w obecnym czasie?

W urządzeniach do depilacji laserowej od około 5 lat nie wprowadzano żadnych technologicznych rewolucji, które mogłyby wpłynąć na ich skuteczność. Jeśli ktoś reklamuje się najnowszą technologią, może mieć laser którego skuteczność nie do końca została przebadana przez naukowców i lekarzy.

DEPILACJA LASEROWA - OFERTA ZABIEGU W KLINICE MURANO WARSZWA

Części ciała: całe ciało
Wskazania: nadmierne owłosienie
Czas trwania: 15-30 min
Przedział cenowy: od 150 zł

Umów wizytę lub dowiedz się więcej o zabiegu:
tel. 22 252 82 82, recepcja@klinikamurano.com.pl

#