#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Ewolucja depilacji

Ludzie są ssakami, co oznacza, że wszyscy mamy włosy. I tak długo jak ludzie są na tej planecie, staramy się znaleźć sposób na usunięcie niechcianych włosów z ciała. A rzeczy się zmieniają, kobiety szczególnie przyglądają się metodom usuwania owłosienia ze względów estetycznych i sanitarnych. Przyjrzyjmy się, jak ewoluowała praktyka, od prymitywnych miedzianych maszynek w starożytnym Egipcie do dzisiejszego usuwania owłosienia laserem w Lafayette.

A (Hairy) Tale As Long As Time Według The Women's Museum of California, niektóre z pierwszych maszynek zostały użyte w Egipcie i Indiach około 3000 p.n.e. do usuwania owłosienia nóg i łonowego. Kilka wieków później, kobiety rzymskie używały pincety, pumeksu, a nawet depilatorów. Okazuje się, że duża część historii usuwania włosków pokrywa się z historią mody - szczególnie w Ameryce. Mniej więcej do pierwszej połowy XX wieku. Jeśli chodzi o odzież damską, zaczęły rosnąć linie brzegowe, a rękawy zaczęły znikać. W związku z tym kobiety chciały mieć gładkie nogi i pozbawione włosów pachy, by móc korzystać z nowej odzieży.

Podczas II wojny światowej nylony były rzadkością, więc kobiety odtwarzały gładki wygląd nóg przy goleniu. A kiedy bikini pojawiło się po raz pierwszy w 1946 r., bikini i okolice łonowe stały się kolejnym, pozbawionym włosów obiektem zainteresowania. W końcu Brazylijczycy stali się popularni, a kobiety zaczęły depilować wszystkie swoje włosy łonowe. Atrakcyjność gładkiej, pozbawionej włosów skóry jest niezaprzeczalna podczas letnich miesięcy. Ale jak ją uzyskać? Dzięki postępom w kosmetologii i technologii, masz wybór.

Wosk, elektryczność i kremy-Oh My!

Wszyscy znamy się na goleniu i woskowaniu. To często najbardziej dostępne sposoby usuwania owłosienia. Zbyt dobrze znamy jednak również fakt, że metody te są tylko tymczasowe. Woskowanie może dać Ci dwa tygodnie gładkiej skóry - niezbyt długo, jeśli chodzi o ilość powodowanego przez nią bólu. A my wszyscy doświadczyliśmy rozczarowania bliskim goleniem, które trwało tylko jeden dzień. Kremy do depilacji włosów wykorzystują substancje chemiczne, które rozkładają keratynę włosa, dzięki czemu można usunąć niechciane owłosienie. Ale rezultaty utrzymują się tylko około tak długo, jak golenie, a ponadto istnieje duże ryzyko oparzeń chemicznych.

Elektroliza próbuje trwale usunąć włoski, uderzając prądem stałym w poszczególne mieszki włosowe. Ponieważ Twoje ciało ma aż 5 MILIONOWYCH mieszków włosowych, możesz sobie wyobrazić, ile czasu i wysiłku może to zająć. Wiele osób twierdzi również, że jest to niezwykle bolesne w porównaniu z laserami lub innymi metodami.

Laserowe usuwanie włosów: Doskonali

Laserowe usuwanie owłosienia było faktycznie wypadkiem. Naukowcy po raz pierwszy zauważyli rezultaty w 1963 r., ale udoskonalenie tej technologii zajęło dziesiątki lat. Początkowo, lasery skutecznie niszczyły mieszki włosowe, aby zatrzymać ich wzrost. Niestety, zabieg ten uszkodził również skórę. W latach 80. ubiegłego wieku naukowcy ostatecznie opracowali odpowiednią długość fali i czas trwania impulsu, aby selektywnie wycelować we włosy. (Jest to technicznie nazywane selektywną fototermolizą, dla was, naukowców). Rezultatem jest trwale pozbawiona włosów skóra o stosunkowo mniejszym bólu niż w przypadku elektrolizy.

Dzisiaj zabieg GentleMax Pro jest jednym z najlepszych, aby dać Ci gładkie, trwałe rezultaty. W Klinice Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej w Luizjanie, nasi wyszkoleni technicy są gotowi dostarczyć Państwu oczekiwane rezultaty. Zaplanuj bezpłatną wizytę konsultacyjną, aby rozpocząć. Posiadamy lokalizacje oferujące laserowe usuwanie owłosienia w Lafayette i Baton Rouge. Nie możemy się doczekać, aby pomóc Ci wyglądać i czuć się jak najlepiej.

#