#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

FemiLift vs MonaLisa Touch, Thermiva i inne zabiegi napinania pochwy

​Poniżej przedstawiamy różnice pomiędzy zabiegami laserowymi FemiLift-a na dwutlenek węgla a innymi popularnymi zabiegami odmładzania pochwy.

Kluczowe możliwości leczenia

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak porównują się lasery CO2 i urządzenia RF, przeczytaj naszą stronę Laser na dwutlenek węgla lub energia o częstotliwości radiowej - która z nich jest najlepszym rozwiązaniem dla odmładzania pochwy?

Co to jest FemiLift?

FemiLift wykorzystuje laser CO2 do ogrzewania tkanek w ścianach pochwy jako sposób na pobudzenie wzrostu kolagenu i odmłodzenie pochwy. Proces ten poprawia jakość tkanek ściany pochwy i pomaga poprawić objawy stresu związanego z nietrzymaniem moczu, bolesnością i suchością pochwy.

Więcej informacji na temat procedury oraz filmów i relacji pacjentek można znaleźć na naszej stronie poświęconej odmładzaniu pochwy FemiLift.

Czy FemiLift działa?

Według raportu RealSelf, 94% kobiet, które poddały się zabiegowi, twierdzi, że jest tego warte.

Dr Rekha Tailor od ponad czterech lat oferuje pacjentom zabiegi FemiLift w klinice Health & Aesthetics w Surrey i otrzymał bardzo pozytywne opinie od pacjentów, z których wielu określa ten zabieg jako "zmieniający życie".

Możesz przeczytać więcej o pozytywnych rezultatach, jakich kobiety doświadczyły po tym zabiegu, oraz zobaczyć wyniki badań klinicznych, na stronie Wyniki FemiLift, recenzje i wyniki, jakich możesz się spodziewać.

FemiLift vs MonaLisa Touch

Procedura MonaLisa Touch jest podobna do FemiLift, ponieważ wykorzystuje laser CO2 do stymulowania wzrostu kolagenu w tkankach ścian pochwy.

Czym to się różni od FemiLift?

Główna różnica polega na tym, że FemiLift jest w stanie lepiej rozprowadzać energię z lasera CO2 i jest bardziej skuteczny w leczeniu stresu związanego z nietrzymaniem moczu.

FemiLift jest bardziej uniwersalny, ponieważ urządzenie jest wyposażone w różne adaptery, z których jeden może być używany do leczenia sromu.

Czy MonaLisa Touch działa?

Według strony internetowej MonaLisa Touch, ponad 90% pacjentów jest zadowolonych z zabiegu.

W RealSelf 92% pacjentów, którzy poddali się leczeniu, twierdzi, że warto. Dr Lara Devgan, chirurg plastyczny i dyrektor medyczny RealSelf, mówi, że chociaż FDA nie zaakceptowało twierdzeń, które są rutynowo zgłaszane na temat korzyści płynących z MonaLisa Touch, to jednak leczenie "działa dobrze anegdotycznie i w praktyce klinicznej".

FemiLift vs Thermiva

Thermiva wykorzystuje energię o częstotliwości radiowej (RF) do ogrzewania tkanki w ścianie pochwy i tkanki zewnętrznej warg sromowych. Ciepło to stymuluje przepływ krwi i zachęca tkankę do budowania kolagenu.

Czym to się różni od FemiLift?

Główna różnica polega na tym, że FemiLift jest w stanie bezpieczniej leczyć stresowe nietrzymanie moczu. Dzieje się tak dlatego, że ciepło lasera CO2 FemiLift nie przenika tak głęboko, jak energia o częstotliwości radiowej wykorzystywana przez Thermiva.

Kolejną kluczową różnicą jest to, że technologia RF Thermivy oznacza brak przestojów. Po FemiLift musisz jednak powstrzymać się od seksu i używania tamponów przez trzy dni.

*Kost wzięta z tego artykułu

Czy Thermiva działa?

Według raportu RealSelf, 91% pacjentów, którzy poddali się zabiegowi, twierdzi, że warto. Kuracja miała 137 pięciogwiazdkowych recenzji na temat Real Patient Ratings.

FemiLift vs diVa

DiVa jest hybrydowym laserem, który generuje energię z dwóch różnych długości fal w celu leczenia różnych głębokości tkanki pochwy.

Czym to się różni od FemiLift?

Główna różnica polega na tym, że diVa używa laserów o dwóch różnych długościach fali - jednego, który działa na zasadzie ablacji (proces uszkadzania tkanki w celu jej zagojenia) i drugiego, który nie leczy nie tylko tkanki powierzchniowej, ale również tkanki, która jest złożona w ścianie pochwy.

FemiLift wykorzystuje jednak tylko jeden rodzaj energii do leczenia tkanki powierzchniowej. Oznacza to, że diVa penetruje głębiej niż FemiLift.

Inną kluczową różnicą jest to, że diVa jest bardziej bolesna niż zabiegi CO2, takie jak Femilift. Z tego powodu przed zabiegiem Twój lekarz zastosuje na pochwę znieczulenie miejscowe (miejscowe).

Czy diVa działa?

Według raportu RealSelf, 98% kobiet, które miały operację powiedziało, że było warto. Zabieg ma również 4,8 na 5 ocen na stronie internetowej Real Patient Ratings.

FemiLift Vs FemTouch

FemTouch wykorzystuje technologię lasera CO2 do poprawy tekstury ścian pochwy. Działa ona w podobny sposób jak FemiLift.

Czym to się różni od FemiLift?

Główna różnica polega na tym, że FemTouch wykorzystuje laser o większej mocy niż FemiLift, a urządzenie ma więcej opcji umożliwiających bardziej zindywidualizowane leczenie.

Czy FemTouch działa?

FemTouch ma 100% wartościową recenzję na temat RealSelf, co oznacza, że każda kobieta, która poddała się zabiegowi uważa, że było warto. Jednak ta ocena opiera się tylko na 12 recenzjach.

FemiLift vs Viveve

Viveve (dawniej Geneveve) jest zabiegiem odmładzania pochwy, który wykorzystuje energię RF do stymulowania wzrostu kolagenu poprzez ogrzewanie głębokich warstw tkanki pochwy.

Czym to się różni od FemiLift?

Główna różnica polega na tym, że FemiLift jest w stanie leczyć stresowe nietrzymanie moczu w sposób bardziej bezpieczny, ponieważ ciepło z lasera nie przenika tak głęboko, jak energia o częstotliwości radiowej wykorzystywana przez Viveve.

Inną kluczową różnicą jest to, że pacjenci Viveve potrzebują tylko jednej sesji. Osoby, które poddają się zabiegom FemiLift (i wszystkim innym zabiegom z wykorzystaniem lasera CO2 lub RF), potrzebują jednak około trzech wstępnych sesji, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty.

Czym to się różni od ThermiVa?

Technologia kriogenicznego chłodzenia Viveve wykorzystuje chłodzenie delikatnej tkanki powierzchniowej kanału pochwy przy jednoczesnym ogrzaniu tkanki głębszej. Natomiast ThermiVa nie stosuje tej technologii chłodzenia, co oznacza, że jest ona bardziej niekomfortowa niż Viveve.

Czy Viveve jest tego warta?

Odmłodzenie pochwy Viveve ma ocenę "warte zachodu" na stronie RealSelf na poziomie 92%, na podstawie 42 recenzji.

FemiLift vs IntimaLase

IntimaLase używa laserów fototermicznych do dokręcania kanału pochwowego. Podobnie jak laser CO2, laser Er:YAG IntimaLase emituje falę światła o wysokiej energii w celu wytworzenia ciepła i zniszczenia komórek skóry, aby stymulować wzrost nowych tkanek.

Czym to się różni od FemiLift?

Główna różnica polega na tym, że laser IntimaLase ma krótszą długość fali, więc nie może wnikać w tkanki tak głęboko jak laser CO2.

Używanie laserów Er:YAG do leczenia objawów takich jak przeczyszczenie pochwy jest stosunkowo nowym sposobem leczenia. Lasery CO2, takie jak FemiLift, są jednak stosowane w leczeniu takich objawów od wielu lat.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecane są dwie sesje IntimaLase. W przypadku laserów FemiLift i innych laserów CO2, pacjenci zazwyczaj potrzebują trzech sesji wstępnych.

*Costa wzięta z tej strony i zamieniona na funta szterlinga

Czy IntimaLase działa?

Zabieg odmładzania pochwy IntimaLase ma recenzję 100% "warto" na stronie RealSelf. Opiera się ona jednak na zaledwie ośmiu opiniach pacjentek.

W jednym przeglądzie klinicznym 20 z 21 pacjentów, którzy wzięli udział "zgłosiło znaczną (umiarkowaną i silną) poprawę ich szczelność pochwy" i stwierdził, że "IntimaLase jest skuteczną i bezpieczną metodą leczenia zespołu relaksacji pochwy".

FemiLift vs Ultra Femme 360

Ultra Femme 360:

dokręca i podnosi wargi sromowe i zewnętrzne obszary pochwy dokręca kanał pochwowy, aby poprawić jego rozluźnienie i smarowanie

Czym to się różni od FemiLift?

Główna różnica polega na tym, że Ultra Femme 360 wykorzystuje częstotliwość radiową i ultradźwięki do leczenia pochwy, podczas gdy FemiLift jest zabiegiem wykorzystującym laser CO2.

Konstrukcja 360 stopni sondy Ultra Femme 360 oznacza, że jest ona w stanie leczyć całą ścianę pochwy bez konieczności jej obracania. Dzięki temu zabieg jest szybszy niż w przypadku innych urządzeń o częstotliwości radiowej.

Czy Ultra Femme 360 działa?

Według strony internetowej RealSelf, 93% kobiet, które poddały się zabiegowi, twierdzi, że warto.

FemiLift vs Votiva

Votiva wykorzystuje energię RF do stymulowania wzrostu kolagenu. To zacieśnia ściany pochwy i pomaga uczynić pochwy mniej suche i luźne.

Czym to się różni od FemiLift?

Główna różnica polega na tym, że Votiva wykorzystuje energię RF, a FemiLift wykorzystuje laser CO2. Oznacza to, że FemiLift jest bezpieczniejszą metodą leczenia stresu związanego z nietrzymaniem moczu, ponieważ ciepło z lasera CO2 nie przenika tak głęboko, jak ciepło z urządzenia RF, którego używa Votiva.  

Inną różnicą jest to, że to samo urządzenie Votiva może leczyć wargi sromowe i srom, podczas gdy FemiLift wymaga innego aplikatora.

Czy Votiva działa?

Większość kobiet, które poddały się zabiegowi Votiva, jest zadowolona z jego wyników - zgodnie z informacjami na stronie internetowej RealSelf 96% pacjentek stwierdziło, że leczenie jest tego warte.

Ceny pobierane są ze średniego kosztu na podstawie recenzji nadesłanych przez członków serwisu RealSelf, chyba że zaznaczono inaczej. Ceny zawarte w tabelach porównawczych mogą nie zawierać opłat za konsultacje i mają na celu dać Państwu pogląd na to, czego mogą się Państwo spodziewać po zabiegu. Koszty będą się różnić w zależności od usługodawcy i liczby zabiegów, które wykonujesz.

Aby dowiedzieć się więcej na temat leczenia pochwy FemiLift laserem dokręcania śrub, kliknij tutaj, aby powrócić do naszego poradnika FemiLift.

#