#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Lipomasaż w walce z cellulitem, czyli endermologia

lipomasaż a cellulitPoszukiwanie sposobów na osiągniecie modnych w naszej erze wymiarów ciała, które w dodatku będzie wolne od cellulitu, wymusza na naukowcach tworzenie nowych metod walki z tłuszczem. Jednym z najciekawszych mechanizmów radzenia sobie z takimi problemami jest endermologia. W trakcie zabiegu wykonywany jest tak zwany lipo masaż – ujędrniająca procedura nieinwazyjna. Efekty lipomasażu Wykorzystywanie lipo masażu może sprawić, że z obwodu bioder zniknie od jednego do nawet kilkunastu centymetrów tłuszczu i zredukowany zostaje cellulit.

Złogi tłuszczowe są wyraźnie mniejsze, zwłaszcza tam, gdzie same ćwiczenia nie są w stanie nam pomóc. Zmniejszane są także rozstępy, mięśnie się rozluźniają, skóra ujędrnia i dodatkowo staje się gładsza. Przebieg lipomasażu Wykonanie zabiegu wymaga zastosowania specjalnej maszyny. By zabezpieczyć się przed ewentualnymi obtarciami skóry i uszkodzeniami typowo mechanicznymi, pacjent pakowany jest w specjalny kostium uciskowy, którego cena jest zwykle wliczona w zabieg. Dzięki niemu można też stosować większą, skuteczniejszą siłę w czasie zabiegu.

Przed samym zabiegiem dokonuje się sprawdzenia ciała pacjenta poprzez wykonanie odpowiednich ruchów na jego lub jej skórze. Pozwala to na zlokalizowanie dotykiem miejsc problemowych, czyli tych, gdzie złogi tłuszczowe występują w postaci miękkich warstw. Trzeba być przygotowanym na to, że lipomasaż jest bardzo intensywnym zabiegiem wykonywanym przy użyciu szybko obracających się rolek. Skóra jest chwytana przez specjalna końcówkę, umieszczana miedzy rolkami i wypuszczana. Czynność powtarza się bardzo często, a za każdym razem złóg tłuszczowy jest minimalnie mniejszy. Skuteczność zabiegu Jeden zabieg to oczywiście za mało, by efekty były wystarczające. Wygładzona i jędrna skóra pojawi się dopiero gdzieś po 10-15 powtórzeniach. Ich częstotliwość powinna wynosić 2-3 zabiegów w tygodniu, więc należy spodziewać się terapii trwającej ponad jeden miesiąc. Za każdym razem ilość i częstotliwość zabiegów ustala się indywidualnie.

#