#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Medycyna estetyczna bardziej naturalna, niż myślisz

botoks a naturaPomimo wszystkich zalet medycyny estetycznej, do związanych z nią zabiegów zawsze należy podchodzić z należytą ostrożnością. Na szczęście jednak w ostatnich latach wyraźnie widać, że wszystkie efekty uzyskiwane dzięki niej stają się coraz bardziej naturalne. Kalina Ben Sira, uczestniczka licznych targów i międzynarodowych konferencji związanych z tą dziedziną twierdzi, że medycyna estetyczna w Polsce stoi na naprawdę wysokim poziomie. Moda na korzystanie z usług zajmujących się tym specjalistów rośnie dosłownie z roku na rok, choć niestety nie w każdym przypadku ma to pozytywne efekty – niektórzy ludzie tracą w tym umiar i zaczynają nadużywać wszystkich fantastycznych możliwości tej dziedziny medycyny.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że obecnie można zauważyć tendencję, w myśl której medycyna ta stale zmierza do coraz większej naturalności. Medycyna estetyczna przeżywa w tym momencie istny boom, bowiem jej popularność rośnie w naprawdę niesamowitym tempie. Boom ten jest jednak słusznie powstrzymywany przez niektórych specjalistów w tej dziedzinie którzy radzą swoim pacjentkom, aby nie przesadzały z ilością wykonywanych zabiegów tego typu – może to bowiem mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Przed podjęciem takiej decyzji zawsze warto dobrze się zastanowić na jakich tak właściwie zmianach nam zależy. Przesadzanie z takimi zabiegami bardzo często jest wyraźnie widoczne, zatem w taki sposób można niekiedy bardziej zepsuć swój wygląd, niż go poprawić. Z drugiej strony w medycynie tej coraz częściej stosowane są substancje, które pozwalają na uzyskanie jak najbardziej naturalnych efektów i które szybko są wchłaniane przez organizm. Niemniej jednak w każdym przypadku należy zwracać szczególną uwagę na to, kto wykonuje dla nas tego typu zabiegi. Zawsze trzeba mieć stuprocentową pewność, że nawiązujemy tutaj współpracę z prawdziwymi specjalistami w tej dziedzinie.

#