#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Mikrodermabrazja: Co musisz wiedzieć

Kiedy masz problem ze skórą, z takimi problemami jak blizna potrądzikowa, problemy z pigmentacją, nierównomierną teksturą skóry lub zatkane bóle, istnieje wiele opcji, które mogą nie działać dla Ciebie. Czasami wymaga to bardziej intensywnego rozwiązania, na przykład mikrodermabrazji. Jeśli zastanawiasz się nad mikrodermabrazją, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim spróbujesz tej niesamowitej metody leczenia skóry.

Czym jest mikrodermabrazja?

Uzyskanie mikrodermabrazji jest stosunkowo prostym procesem, który może przynieść doskonałe rezultaty. Mikrodermabrazja jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem, który pomaga odnowić ogólny koloryt i strukturę skóry. Procedura jest bezpieczna i może być stosowana przez prawie każdy rodzaj skóry lub koloru skóry, co pomaga zmniejszyć powszechne problemy skórne, takie jak:

  • Uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych
  • Zmarszczki i drobne linie
  • Plamy starcze, brązowe plamy lub problemy z pigmentacją
  • Powiększone pory lub zaskórniki
  • Blizny potrądzikowe lub trądzikowe
  • Rozstępy
  • Tępa cera
  • Melasma i inne choroby skóry

W procesie mikrodermabrazji używa się specjalnego narzędzia z końcówką ścierną, aby bezpiecznie i delikatnie zeszlifować zewnętrzną warstwę skóry, umożliwiając rozpoczęcie gojenia i odmłodzenie skóry. Ponieważ jest to zabieg niechirurgiczny, nie ma potrzeby stosowania żadnych środków znieczulających lub drętwiących podczas zabiegu.

Podczas tego procesu będziesz wygodnie siedzieć, podczas gdy Twój lekarz będzie przeprowadzał zabieg. Po zakończeniu zabiegu, Twój lekarz użyje kremu nawilżającego do nawilżania skóry oraz filtra przeciwsłonecznego do ochrony skóry przed słońcem.

Jak przygotować się do mikrodermabrazji

Ponieważ mikrodermabrazja jest procesem minimalnie inwazyjnym i jest całkowicie niechirurgiczna, przygotowanie jest stosunkowo proste i nie trzeba wiele robić, aby się przygotować. Będziesz chciała omówić swoje specyficzne problemy skórne ze swoim dostawcą produktów do pielęgnacji skóry, aby ustalić, czy proces ten jest dla Ciebie odpowiedni, jak również wszelkie procedury, które robiłaś w przeszłości, aby spróbować rozwiązać ten problem.

Będziesz chciała się upewnić, że przed zabiegiem w miarę możliwości unikasz ekspozycji na słońce, solarium i woskowania. Możesz również ograniczyć stosowanie produktów złuszczających i masek, jak również makijażu przed zabiegiem.

Po zakończeniu zabiegu należy upewnić się, że ciało i skóra są odpowiednio nawilżone i że są one stosowane na delikatnych produktach do pielęgnacji skóry lub środkach czyszczących. Zaleca się unikanie kremów przeciwtrądzikowych i ekspozycji na słońce przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Jeśli nie możesz uniknąć przebywania na słońcu, upewnij się, że masz do dyspozycji dobry filtr przeciwsłoneczny, który pomoże chronić Twoją skórę.

#