#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Odbudowa włosów dla mężczyzn

Spójrzmy prawdzie w oczy, panowie, nie zawsze najlepiej dbamy o nasze włosy, ale bez nich bylibyśmy absolutnie zagubieni. Podczas gdy niektórzy mogą cieszyć się wyglądem ogolonej głowy, dla wielu mężczyzn pomysł przerzedzenia włosów i utraty włosów jest absolutnym koszmarem. Prowadzi to do tego, że wielu mężczyzn zaczyna szukać możliwości uzupełnienia ubytków włosów w Baton Rouge, aby zapobiec utracie włosów lub leczyć ich obecny stan. Według American Hair Loss Association, do pięćdziesiątego roku życia prawie 85% mężczyzn będzie miało znacznie przerzedzone włosy. Najczęstszą przyczyną utraty włosów jest łysienie typu męskiego, które odpowiada za ponad 95% przypadków utraty włosów u mężczyzn.

Jakie są możliwości odtworzenia włosów?

Jeśli rozważasz odbudowę włosów, oznacza to prawdopodobnie, że masz do czynienia z jakąś formą łysienia typu męskiego i masz nadzieję znaleźć rozwiązanie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieje o wiele więcej skutecznych opcji niż kiedyś. Dzięki odpowiedniemu zabiegowi odtworzenia włosów, możesz odzyskać pewność siebie i poczuć się znowu sobą. Jakie są więc możliwości?

Terapia PRP przy wypadaniu włosów

Terapia osoczem bogatopłytkowym (bardziej znana jako PRP) wykorzystuje płytki krwi, aby pomóc w odbudowie włosów. Ta niechirurgiczna opcja wykorzystuje PRP, które jest koncentratem osocza krwi zawierającym 5 razy więcej płytek krwi niż normalna krew. Płytki krwi wspomagają gojenie i regenerację komórek w organizmie.

Co to oznacza dla wypadania włosów? Kiedy masz pełną głowę włosów, mieszki włosowe w skórze głowy są zdrowe i zdolne do wzrostu włosów, ponieważ otrzymują z krwi składniki odżywcze, których potrzebują, aby wykonywać swoją pracę. Z Terapią PRP, leczenie pomaga ożywić uszkodzone mieszki włosowe, wzmacniając ich zdolność do gojenia i wzrostu włosów. Dzięki odpowiedniemu leczeniu, można zapobiec wypadaniu włosów i faktycznie odrastają włosy bez operacji.

Korzyści z wyboru terapii PRP do odbudowy włosów w Baton Rouge są dwojakie. Po pierwsze, procedura jest znacznie mniej inwazyjna niż inne opcje chirurgiczne i często jest bardziej skuteczna w dłuższej perspektywie. Po drugie, koszty związane z terapią PRP są drastycznie niższe niż w przypadku chirurgii odtwórczej włosów.

Chirurgia odtwórcza włosów

Chirurgia odtwórcza włosów jest znana od jakiegoś czasu i jest dokładnie tym, czym powinna być. Chirurg wykonuje przeszczep mieszków włosowych, zasadniczo przenosząc zdrowe mieszki włosowe z obszarów dawców (zwykle z tyłu lub po bokach głowy) i przenosząc je do obszaru, gdzie włosy się przerzedzają.

Niestety, nie wszyscy pacjenci są odpowiednimi kandydatami do tego typu leczenia, więc to, czy ta metoda leczenia jest dla Ciebie odpowiednia, będzie wymagało rozmowy z lekarzem. Jeśli przyczyną utraty włosów są inne czynniki, takie jak leki lub zaburzenia immunologiczne, być może trzeba będzie rozważyć inne opcje.

#