#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Powiększanie ust - zabiegi

powiększanie ust

Piękne usta są marzeniem każdej kobiety. Jednak nie każda przez naturę jest tak dobrze obdarzona jak niektóre aktorki czy inne znane z telewizji kobiety. Dlatego można wykorzystać medycynę estetyczną by to nieco zmienić. Jak bardzo popularnym zabiegiem jest powiększanie ust w Polsce i na świecie?

Pojęcie powiększanie ust to termin, który będzie nieprecyzyjny. Lepiej będzie tutaj użyć pojęcia modelowanie, w którym będzie się znajdować zarówno powiększenie jak i też poprawa estetyczna. Nie ma jednak określonych danych co do takiego zabiegu i jego częstotliwości wykonywania. Jednak ogólnie medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna. 

Z jakiego powodu kobiety najczęściej decydują się na powiększanie ust? 

Oczywiście podstawowy powód to kwestie związane z estetyką. Kobiety pragną zmienić wygląd ust, chcą im nadać objętości, nieco podkreślić kontur. 

W jakim wieku są najczęściej kobiety, które decydują się na zabieg powiększania ust?

Nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań. Tak naprawdę pacjentki najczęściej są w wieku między 25 a 50 lat.

Za pomocą jakich metod można powiększać usta? Czy można to robić za pomocą botoksu?

Botox nie stanowi wypełniacza, lecz poraża mięśnie mimiczne i w ten sposób zmniejsza zmarszczki. Dlatego nie będzie nadawał się do stosowania przy powiększeniu ust. Tutaj stosuje się syntetyczny wypełniacz taki jak kwas hialuronowy.

Czym tak właściwie jest kwas hialuronowy i dlaczego używa się go do wykonywania zabiegu powiększania ust?

Kwas hialuronowy to taki element, który występuje we wszystkich organizmach żywych. Posiada właściwości, które pozwalają na wiązanie wody w skórze właściwej i w ten sposób jest większa sprężystość oraz jędrność. Z wiekiem ilość tego kwasu jest coraz mniejsza a to sprawia, że pojawiają się zmarszczki. Kwas zawarty w wypełniaczach jest w formie żelu. W zależności od miejsca zastosowania można zastosować różną gęstość. Po wprowadzeniu pod skórę będzie wiązał wodę i powiększy objętość danego miejsca.

Jakie efekty daje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

To zabieg estetyczny, który ma poprawić wygląd ust i to najczęściej się udaje.

Czy powiększa się czerwień wargową czy skórę nad wargą?

Modeluje się granicę między skórą a czerwienią, poprawia się również objętość a więc czerwień.

zabieg powiększania ust

Czy kwas hialuronowy faktycznie nawilża usta?

To jedno z podstawowych działań tego kwasu. Z tego powodu właśnie się go wybiera, ponieważ gwarantuje powrót jędrności oraz nawilża okolice ust.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby poddać się zabiegowi powiększania ust?

Około tydzień przed zabiegiem będzie trzeba przyjmować specjalne leki przeciwzakrzepowe oraz przeciwzapalne. Nie powinno się spożywać alkoholu w ciągu dobrzy przed i po zabiegu. Oczywiście konieczne jest lekarska konsultacja i dokładny wywiad. Między innymi opryszczka jest przeciwwskazaniem.

Czy poza opryszczką istnieją jakieś inne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu powiększania ust?

Takich zabiegów nie powinno się wykonywać w okresie ciąży oraz karmienia piersią a także w czasie chorób autoimmunologicznych, infekcji.

Czy zabieg powiększania ust jest bezpieczny?

Jeśli przeprowadza go wyspecjalizowany personel będzie bezpieczny.

Jak przebiega taki zabieg i ile trwa?

Zabieg z cała procedurą przygotowania powinien zająć około godziny.

Czy zabieg powiększania ust jest bolesny? Od czego to zależy?

Każdy człowiek ma inny prób bólu i to właśnie będzie kluczową sprawą. U kobiet zmienia się ten próg bólu także w ciągu cyklu miesięcznego. Duży wpływ mają tutaj różne czynniki psychologiczne. W preparatach z kwasem hialuronowym używa się także lidokainy, która ma zmniejszyć uczucie bólu. W przypadku wysokiej tolerancji na ból można zabieg wykonać bez znieczulenia. Poza tym stosuje się znieczulenie miejscowe ze specjalną maścią.

Czy można znieczulać zimnem?

Chłodzenie to raczej dodatkowa metoda pomocnicza, która nieco zmniejsza ból, ale nie jest to znieczulenie.

Kto może wykonywać zabieg powiększania ust i gdzie najlepiej to robić?

Nie ma regulacji co do medycyny estetycznej, dlatego zabieg może robić każdy lekarz z tytułem.

Czy mogę zasugerować lekarzowi, żeby powiększył mi usta tak, żeby wyglądały jak na przyniesionym przeze mnie zdjęciu ulubionej gwiazdy?

Nie ma zabiegu, który przyniesie efekty jak ze zdjęcia. Musimy pamiętać, że każdy człowiek jest inny i kalki się nie da zrobić. Zdjęcie może być tylko pomocą, ale z drugiej strony może budzić u lekarza wątpliwości co do pacjenta oraz tego czy ma on w ogóle realistyczne oczekiwania w stosunku do takiego zabiegu. Tutaj lekarz powinien wyjaśnić jak dokładnie sytuacja wygląda.

Czy istnieje możliwość sprawdzenia przed zabiegiem, jak nasze usta będą wyglądały po jego wykonaniu?

Takiej możliwości póki co nie mamy. Wszystko zależy od tego jak dużo preparatu będzie podane do ust. Dobrze będzie wszystko jak najlepiej ustalić sobie z lekarzem. Najlepiej powiedzieć co nam się podoba, jakie elementy w naszych ustach nam nie odpowiadają. Lekarz może nam wtedy doradzić jakie konkretnie rozwiązania będą w naszym przypadku najlepsze.

Czy warto pytać o nazwę preparatu stosowanego do wypełniania ust? Które z nich są najlepsze?

Na pewno nie zaszkodzi zapytać lekarza jaki preparat w czasie zabiegu będzie wykorzystywany i dlaczego właśnie ten konkretny. Można ufać takim preparatom, które sami znamy i które posiadają odpowiednie certyfikaty i na całym świecie uznane są za produkty na dobrym poziomie. Tutaj najlepiej zdać się na lekarza, ponieważ jeśli mu ufamy i wiemy, że to dobry specjalista można oczekiwać, że będzie w stanie wybrać najlepszy dla nas produkt.

Jaka ilość preparatu jest potrzebna do tego, by uzyskać widoczny efekt powiększenia ust?

Na takie pytanie nie da się konkretnie odpowiedzieć. Dużo bowiem zależy od tego jaki jest stan wyjściowy oraz na jakim efekcie będzie nam zależeć. Wszystko musi zostać indywidualnie dopasowane z największą starannością.

Czy w razie potrzeby można tę dawkę zwiększyć?

Po zabiegu zawsze istnieje możliwość dopełnienia, gdy będzie chciało się jeszcze poprawić te efekty, które udało się osiągnąć.

Dlaczego niektóre kobiety mają po powiększeniu ust tzw. kaczy dziubek?

Uzyskane efekty będą związane przede wszystkim z tym jak dużo preparatu wykorzystano do danego zabiegu. Najczęściej podaje się małe ilości, ponieważ w ten sposób usta będą wyglądały naturalnie, ale dużo zależy od życzenia pacjentki.

Co będzie, gdy efekt się nie spodoba, czy czekać czy poprawiać?

Na rynku mamy różne preparaty, które mogą być zastosowane, jeśli chce się kwas usunąć. To bez wątpienia dobre rozwiązanie, gdy lekarz całkowicie zespół zabieg i efekt jest tragiczny. Jednak na takie usuwanie rzadko kiedy pacjentki się decydują. Najlepiej podawać preparat z umiarem to wtedy nie powinno być złych efektów. Zawsze łatwiej będzie dostrzyknąć preparatu na życzenie niż też usunąć, gdy efekt nie będzie zadowalający.

Czy po zabiegu powiększania ust mogą wystąpić siniaki?

Niewielkie siniaki mogą się pojawić w pierwszych dniach, można je schować pod makijażem.

Czy to przeszkadza w jedzeniu, całowaniu? Czy powiększenie zwiększa doznania czuciowe?

Jeśli preparat będzie dobrze podany, a wiec w sposób równomierny to nie ma obaw, nie będzie wyczuwalny i nie będzie nam sprawiał problemów w codziennym życiu. Nie będą się także zmieniać nasze doznania czuciowe.

Jakie są zalecania po zabiegu?

Na pewno trzeba pić duże ilości wody, ponieważ w ten sposób cząsteczki kwasu będą się wiązać. Trzeba także chronić wypełnione miejsca przed urazami. Unikamy wysokiej temperatury a także dużego wysiłku. 

Jak długo utrzymuje się obrzęk?

Najczęściej około doby.

Kiedy pojawią się efekty?

Około tydzień po zabiegu.

Dlaczego tyle czekamy na efekt?

Kwas musi związać wodę i dopiero po tym czasie będzie można mówić o zadowalającym nas efekcie.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Jest to warunkowane indywidualnie, ale najczęściej do około roku. Czy to możliwe, że kwas szybko się wchłonie? Szybkość wchłaniania jest indywidualnie warunkowana, ale na pewno nie będzie tak, że zniknie po tygodniu.

Czy to prawa, że zabieg wykonywany często spowolni wchłanianie?

Taka zależność nie była nigdy udowodniona.

Czy robiąc makijaż permanentny najpierw powinno się powiększyć usta czy zrobić makijaż?

Powiększenie ust z makijażem tego typu prawdopodobnie przyniesie efekt klauna, dlatego jest to zły pomysł. Ewentualnie taki makijaż można wykonać dopiero po zrobieniu zabiegu powiększania.

Jaki jest koszt powiększania ust?

Zabieg taki powinien kosztować w graniach od 800 do 1400 złotych. Dużo jednak zależy od miejsca, gdzie będzie realizowany zabieg. W mniejszym miastach zabieg na pewno będzie tańszy niż w stolicy.

Z czego wynikają te różnice i jaki jest próg opłacalności takiego zabiegu?

Tak naprawdę dużo zależy od tego jak wiele materiału na zabieg będzie wykorzystywane. Trzeba liczyć się z tym, że w każdym mieście ktoś musi taki zabieg wykonać a na pewno inne są koszty przygotowania kliniki w Warszawie a inne w mniejszej miejscowości. Dlatego można tutaj mówić o pewnym progu opłacalności, który ma swoje istotne znaczenie. W pewnych miejscach trudniej się utrzymać z działalnością przy minimalnych cenach. W wielu miejscach pracuje się już na granicy opłacalności, ponieważ medycyna estetyczna jest psuta przez zabiegi wykonywane w miejscach nieodpowiednich i przez osoby nie przygotowane.

Czy warto zdecydować się na skorzystanie z jakichś wyjątkowo tanich propozycji, które są realizowane przez niektóre gabinety z dobrą opinią w momencie, gdy w innych gabinetach taki zabieg jest znacząco droższy?

Tutaj trzeba sobie postawić pytanie, dlaczego taka niska cena się pojawi. Jeśli tylko widzimy ceną zbyt niską czy zbyt wysoką to na pewno musi się u nas włączyć większa czujność.

Trzeba się doskonale zastanowić nad czym czy warto ryzykować, może tani zabieg to marnej jakości preparat?

Czy warto szukać takich zabiegów w ramach zakupów grupowych? Tutaj zależy wyłącznie od tego kto taką ofertę proponuje i kto tego typu zabieg będzie miał dla nas wykonywać. Jeśli to propozycja doświadczonej kliniki to warto się nad nią zastanowić.

POWIĘKSZANIE UST KWASEM HIALURONOWYM - OFERTA ZABIEGU W KLINICE MURANO WARSZWA

Części ciała: usta
Wskazania: powiększanie i wypełnianie ust
Czas trwania: 30 min
Przedział cenowy: 1300 zł

Umów wizytę lub dowiedz się więcej o zabiegu:
tel. 22 252 82 82, recepcja@klinikamurano.com.pl

#