#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Przewodnik krok po kroku po mikronakłówaniu

Rozumiemy, że słowo "igła" może być dla niektórych ludzi niestosowne. Może się zdarzyć, że będziecie mieć retrospekcje do przerażających gabinetów pediatrycznych lub niewygodne wizyty w laboratorium. Jest tak wiele osób, które boją się igieł lub zastrzyków, że ma ono nazwę: trypanofobia. Jednak mikronaczepy nie stanowią problemu dla większości klientów - nawet dla trypanofobów. Proces ten jest komfortowy, nie wymaga przestojów i w widoczny sposób odmładza skórę.

Czym dokładnie jest mikronakłówaniu?

Wszystko zaczyna się od umówienia się na konsultację z naszymi specjalistami. Martwisz się utratą objętości, obwisłością, przebarwieniami lub zmarszczkami? Zanim zaczniemy, omówimy Twoje cele dotyczące skóry, aby sprawdzić, czy mikronaczep jest rzeczywiście najlepszym zabiegiem dla Ciebie. Mikronakłówanie działa z Twoim ciałem, aby poprawić zdrowie i wygląd Twojej skóry. Aby to osiągnąć, zabieg bezpiecznie stymuluje zdolności lecznicze Twojej skóry.

Rozpoczęcie procesu gojenia w naturalny sposób poprawia koloryt i strukturę skóry. Mikrogranulki zajmują się zmarszczkami, powiększonymi porami i przebarwieniami. Dodatkowo może pomóc w powstawaniu blizn po trądziku i rozstępów. Robi to poprzez subtelne uszkadzanie górnych warstw skóry. Proces gojenia się skóry zwiększa produkcję kolagenu w celu wyeliminowania tych niedoskonałości.

Mikronakłówanie Krok po kroku

Aby uzyskać tego typu wyniki, można by pomyśleć, że proces ten jest długotrwały i agresywny. Jednak mikronaczep jest minimalnie inwazyjny, trwa zaledwie 30 minut i jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry. Wciąż jesteś trochę niespokojna? Następnie przejdźmy krok po kroku do zabiegu mikronaczenia.

Zabieg rozpoczyna się od zastosowania miejscowego środka znieczulającego. Znieczulenie skóry gwarantuje, że zabieg jest tak komfortowy, jak to tylko możliwe. Twój technik użyje urządzenia SkinPen na Twojej skórze. Małe igiełki (w których znajduje się przedrostek "micro"!) przebijają skórę, stymulując naturalny proces gojenia się ran. Głębokość igieł zależy od Twojej tolerancji i pożądanych rezultatów. To mechaniczne uszkodzenie górnych warstw skóry sprzyja wzrostowi produkcji kolagenu. Kolagen, jako niezbędne białko, odbudowuje Twoją skórę. Dodatkowo, stan zapalny wyzwala Twój system odpornościowy. Zwiększa to przepływ krwi i tworzy nową, gojącą się tkankę.

Co więcej, możesz jeszcze bardziej wzmocnić swój efekt, dodając do zabiegu mikrokrążenia osocze bogate w płytki krwi (PRP). Technik przeprowadzi drugi zabieg przy użyciu SkinPen z dodatkową korzyścią płynącą z PRP z Twojej własnej krwi. Po zakończeniu zabiegu SkinPen, Twój technik nałoży na skórę kojący żel. Schładza on skórę i zapobiega jej wysuszaniu po zabiegu. Twoja skóra będzie wyglądać trochę różowo lub czerwono. Możesz odczuwać suchość, jędrność, swędzenie lub inną delikatność.

Możesz wznowić nasze codzienne czynności - wystarczy, że będziesz unikać makijażu i niektórych produktów do stosowania miejscowego przez 24 godziny.

#