#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

Historia Botoksu

Botox istnieje od dziesięcioleci i jest obecnie najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym. W artykule "The Remarkable History of Botox", dwóch lekarzy współpracowało, aby opowiedzieć jego historię. Chcesz rozpocząć leczenie, aby wyglądać młodziej lub utrzymać młodość? Poznaj zaufanie Botox Baton Rouge i Lafayette prosto od profesjonalistów, którzy są tutaj, aby pomóc.

Czym dokładnie jest Botox?

Technicznie rzecz biorąc, Botox to toksyna. Ale nie pozwól, żeby to sprawiło, że będziesz w to wątpił. Naukowo rzecz biorąc, jego specyficzna nazwa to toksyna botulinowa, a bakteria Clostridium botulinum ją produkuje. Ponieważ w rękach wyszkolonych lekarzy, Botox może poprawić Twój wygląd, a nawet jakość Twojego życia. Ale jak to robi? Wstrzyknięcie botoksu do określonych mięśni paraliżuje je. Kiedy te mięśnie nie mogą się poruszać, nie mogą marszczyć skóry. A gdy skóra nie może się marszczyć, zmarszczki nie mogą się tworzyć ani pogłębiać. Efektem jest gładsza, młodziej wyglądająca twarz.

Dodatkowo, Botox może pomóc zmniejszyć ból związany z migreną, pomóc w problemach z szyjką macicy i nietrzymaniem moczu, a nawet pomóc zmniejszyć silne pocenie się pod pachami. Tak więc, dla toksyny, Botox może być użyteczny na wiele sposobów!

Historia Botoxu

Botoks jest stosowany jako niechirurgiczne leczenie zmarszczek od 2002 roku. Wcześniej stosowano go przez 12 lat do leczenia innych schorzeń. Można dołączyć do tysięcy osób, które były zadowolone z ich wyników. Ale najpierw, zapoznaj się z jego fascynującą historią.

Naukowcy po raz pierwszy spróbowali wyizolować toksynę botulinową w latach 20-tych XX wieku na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. Jednak nie udało się tego zrobić, dopóki dr Edward Schantz z University of Wisconsin-Madison nie dokonał tego 20 lat później. Został on po raz pierwszy zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) w 1989 r. do leczenia oczu krzyżowych. Korzyści kosmetyczne Botoxu zostały zauważone przez przypadek - kiedy testowano go na małpach, naukowcy zauważyli jego wpływ na zmarszczki. W szczególności, zmniejszał zmarszczki w obszarze między brwiami, znanym jako glabella. Potem było już tylko kwestią czasu, zanim procedura została dopracowana i odkryto nowe zastosowania.

Na razie, ale kto wie, co znajdą lekarze, że Botox może zrobić?

1989: Botoks zatwierdzony przez FDA do leczenia zeza (skrzyżowane oczy) i skurczów kręgosłupa (skurcze oczu). 2002: Botoks zatwierdzony przez FDA do leczenia linii szklistych (między brwiami). 2004: Botoks zatwierdzony przez FDA w leczeniu nadpotliwości pachowej (nadmierne pocenie się). 2010: Botoks zatwierdzony przez FDA w leczeniu przewlekłych migren. 2011: Botoks zatwierdzony przez FDA w leczeniu nietrzymania moczu. 2013: Botoks zatwierdzony przez FDA w leczeniu kurzych łapek.

The Botox Baton Rouge Trusts

Botoks można znaleźć prawie wszędzie. W zależności od stanu, wiele różnych rodzajów specjalistów medycznych może podawać Botox. Chcesz jednak mieć pewność, że ufasz swojemu wyglądowi i zdrowiu doświadczonym, wykwalifikowanym i przeszkolonym profesjonalistom. Jako iniekcji, jest to niechirurgiczne procedury, ale zapewnia dynamiczne wyniki.

#