#
ul. Pokorna 2/8, 00-199 Warszawa (22) 255 82 82 kontakt@chirurgia-plastyczna.edu.pl

USTA - korekcja kształtu i powiększanie ust

powiększanie ust

Jeśli ktoś ma usta przypominające kreseczkę a marzy o pięknych i zmysłowych to obecnie już stanie się możliwe. takie opcje rzeczywiście istnieją i warto będzie je wykorzystywać. Przedstawiamy wiec sposób na korekcję ust powiększenie. Często musimy godzić się z własnymi wadami na pewno jest dobrze, gdy potrafi się to zrobić. Jednak jeśli ktoś ich nie akceptuje również ma możliwości które powinien wykorzystywać. Można zdecydować się na pomoc chirurga plastyka jak i też lekarza medycyny estetycznej. Decyzja taka musi być jednak dobrze przemyślana a wszystko zaplanowane, ponieważ dotyczyć to będzie naszej twarzy, wygląd musi więc być perfekcyjny.

Zastrzyki z tłuszczu w usta

Zastrzyki z tłuszczu to bodaj podstawowa metoda, która naturalnie pozwala zwiększyć usta. Polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha albo innej części ciała i jej wstrzykiwaniu do ust. Pobrana tkanka powinna się składać z żywych komórek, które mogą zadomowić się w takim właśnie miejscu. Chirurg będzie się wkłuwał specjalną igłą i wyciąga ją bardzo wolno wstrzykując powoli małe ilości tłuszczu, tam gdzie usta będzie trzeba pogrubić najmocniej. Zabieg taki jest w znieczuleniu ogólnym albo miejscowym. Nie ma powikłań, ponieważ jako implant będzie stosowana nasza własna tkanka a więc nie trzeba się tego obawiać. Zabieg jest w podstawowym znieczuleniu dożylnie podanym, dlatego nic się nie powinno wydarzyć. Wada będzie taka, że przez kilka dni usta mogą być niego obrzęknięte, mogą się także pojawiać zasinienia w miejscach, gdzie występowało ukłucie igłą. Nigdy tkanka tłuszczowa się nie wchłonie całkowicie, dlatego nawet, jeśli nie będzie nowych porcji i tak usta pozostaną większe niż były wcześniej.

zmiana kształtu ust

Implanty z goreteksu powiększą usta

Inna dostępna również opcja to goreteks, który występuje w formie implantów. Jest to sztuczna forma, ale akceptowana najczęściej przez nasze tkanki. Taki implant albo trzeba wprowadzić pod skórę w zależności od kształtu ust, będzie trzeba go wcześniej pod tym kątem przygotować. Zaletą będzie to, że organizm dobrze go traktuje, a jednocześnie będzie małe ryzyko powikłań a efekt rzeczywiście trwały. Wada to opuchnięte usta oraz małe ryzyko przesunięcia się implantu.

Zastrzyki z artecolu w usta

Artecol to mieszanka kolagenu oraz pleksiglasu. Wstrzykuje się go igłą pod skórę w znieczuleniu miejscowym. Efekt taki będzie przez około rok. Zaleta jest taka, że efekt jest od razu zauważalny. Wady będą takie, że kolagen przez organizm będzie wchłaniany i wtedy stracimy te efekty jakie były wypracowane.

Zastrzyki z aquamidu

Aquuamid to preparat wynikający z połączenia wody oraz hydrożelu. Dzięki hydrożelowi woda jest zmieniana w galaretkę, która nie będzie się wchłaniać, nie dojdzie do przemieszania. Jest on w formie małych strzykawek jednorazowych. Z pomocą cienkiej igły jest wprowadzany podskórnie w znieczuleniu miejscowym.

#